OŚWIETLENIE SKLEPU ODZIEŻOWEGO. 3 SPOSOBY NA ZWRÓCENIE UWAGI KLIENTA


W tym artykule wskażemy Ci trzy obszary związane z oświetleniem sklepu odzieżowego, dzięki którym możesz zdobyć przewagę nad konkurencją i podnieść wyniki sprzedażowe. Wykorzystaj wiedzę naszych ekspertów, jeśli zamierzasz otworzyć nowy lokal lub szukasz inspiracji do uatrakcyjnienia obecnego wnętrza.
Profesjonalne oświetlenie sklepu odzieżowego wymaga nie tylko wiedzy o technologii, ale także doświadczenia, które pozwala rozumieć wpływ samego światła na emocje i zachowania Twoich klientów.
Produkując i projektując oświetlenie oraz współpracując ściśle z właścicielami sklepów detalicznych, zauważyliśmy, że wśród wielu elementów dobrego projektu oświetlenia, trzy z nich mają kluczowy wpływ na sprzedaż, zwłaszcza na zakupy spontaniczne. O jakich aspektach mowa?
Projekt oraz realizacja oświetlenia Lumiverso / sklep Gagliardi

JAK PODKREŚLIĆ ZALETY PRODUKTÓW? WYSOKIM KONTRASTEM

Przed rozpoczęciem współpracy, nasi projektanci zbierają szereg kluczowych informacji o asortymencie sklepu, charakterze marki i jej konkurencji. Wszystko po to, by w projekcie oświetlenia uwzględnić największe wyróżniki Klienta a następnie podkreślić je wizualnie za pomocą światła. Postawienie takiej „kropli nad i” umożliwia nam przede wszystkim technologia, którą wykorzystujemy: tworzące wysoki kontrast między produktem a tłem lampy LED koncentrujące światło dzięki specjalnej soczewce.
Oświetlenie sklepu odzieżowego oparte na technologii kontrastowej, pozwala jednoznacznie wyeksponować jakość tkanin, intensywność kolorów i oryginalność krojów, kryjąc jednocześnie przed wzrokiem klientów miejsca mało atrakcyjne, np. techniczne elementy czy przestrzenie między meblami.

JAK PRZYCIĄGNĄĆ UWAGĘ KLIENTA? WĄSKIM KĄTEM ŚWIECENIA

Zanim jednak Klienci docenią detale produktów, oświetlenie sklepu odzieżowego musi zwrócić ich uwagę na sam lokal i jego asortyment. Tu z pomocą przychodzi odpowiedni projekt i dobór właściwego kąta świecenia każdej oprawy oświetleniowej. Co do zasady, im węższy kąt świecenia, tym jaśniejsza informacja dla odbiorcy: mamy to, czego szukasz. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy oświetlany obiekt ma ten sam rozmiar: czasem celem jest oświetlenie jednej torebki stojącej samotnie na półce, czasem chodzi o wyeksponowanie całego wieszaka lub regału.
By błyskawicznie zatrzymać uwagę Twojego klienta na wybranym punkcie wnętrza potrzebna jest wnikliwa analiza projektu wnętrza, profesjonalny projekt oświetlenia sklepu odzieżowego i różnorodna oferta opraw oświetleniowych, która pozwoli dobrać kąt świecenia do rozmiaru obiektów.

JAK WZMOCNIĆ CHARAKTER WNĘTRZA? USTAWIENIEM OPRAW PO ZATOWAROWANIU

Nawet najlepiej zaprojektowane kąty świecenia i technologia wysokiego kontrastu nie spełnią swojej roli, jeśli nie będą osadzone w realnej przestrzeni. Innymi słowy, bez precyzyjnego ustawienia opraw oświetleniowych już po zatowarowaniu nie osiągniesz efektu, na jaki zasługuje Twoja marka.
Oświetlenie sklepu odzieżowego to projekt, który nie kończy się w dniu dostarczenia lamp LED do montażu. Dlatego eksperci Lumiverso pojawiają się na miejscu tuż przed otwarciem sklepu, gdy wszystkie produkty i elementy wnętrza są już gotowe na zaprezentowanie się Twoim klientom. Dopasowują wtedy oświetlenie do wystroju, co jest ukłonem w stronę starań Twojego visual merchandisingera. Scena świetlna powinna maksymalnie współgrać z jego wizją: dzięki starannemu ustawieniu kierunku świecenia lamp LED, oświetlenie sklepu odzieżowego zachwyca i zachęca Twoich klientów do wejścia.
Pracownik techniczny Lumiverso ustawiający oprawy po zatowarowaniu / sklep House

OŚWIETLENIE SKLEPU MA REALNY WPŁYW NA WYNIKI SPRZEDAŻOWE

Lata doświadczenia oraz współpracy z klientami, setki projektów oświetlenia oraz ich wdrożeń oraz nieustanny proces edukacji i śledzenia nowinek technologicznych pozwoliły nam na stworzenie unikatowego modelu pracy. Specjalizujemy się w oświetleniu sklepów odzieżowych i chcemy edukować naszych klientów, tak by świadomie wykorzystywali przewagę, jaką daje dobry projekt oświetlenia we wnętrzu sklepowym.
Poniżej przedstawiamy materiał video, który streszcza najważniejsze elementy, o jakich należy pamiętać podczas oświetlania sklepu oraz to jaki mają one wpływ na sprzedaż oraz doświadczenie klienta.

ODDAJ SWÓJ SKLEP W RĘCE SPECJALISTÓW

Chcesz uzyskać efekt oświetlenia kontrastowego? Zastanawiasz się, co jeszcze warto uwzględnić w projekcie sklepu? Skontaktuj się z nami i umów na bezpłatne demo produktów oświetleniowych dedykowanych dla branży odzieżowej. Z przyjemnością zaprezentujemy Ci przykłady naszych realizacji, które skutecznie pomogły sklepom odzieżowym w działaniach promocyjnych i sprzedażowych.