3 ŚWIET(L)NE SPOSOBY NA WITRYNĘ LEPSZĄ NIŻ U KONKURENCJI


Witryna i strefa wejścia do sklepu to dwa obszary Twojego sklepu kluczowe dla zwiększenia poziomu zakupów spontanicznych. Walcząc o Klienta z pomocą narzędzi visual merchandisingowych nie zapominaj o elemencie często pomijanym przez Twoją konkurencję: oświetleniu.
Klienci skłonni do podejmowania spontanicznych decyzji zakupowych są niewątpliwie wartościowi dla firm wynajmujących lokale w galeriach handlowych. Według ekspertów Retail Institute, ich wydatki mogą stanowić nawet 25% obrotu sklepów. Zanim jednak osoby podatne na impuls chwycą za produkt i podejdą do kasy, muszą zauważyć sklep i przekroczyć jego próg. A zainicjować to może tylko atrakcyjna witryna sklepowa. Jak mieć pewność, że dobrze odegra swoją rolę?
Odpowiedzialne marki zatrudniają do tego celu visual merchandisignerów, którzy odpowiednio dobierają kolory, dekoracje, stosują hasła promocyjne i eksponują produkty w najlepszy możliwy sposób. Efekty często są zachwycające, ale czy maksymalnie skuteczne? Przecież po te same narzędzia VM sięga także konkurencja.
Możesz pokonać ją oświetleniem, które sprawi, że wzrok Klientów automatycznie powędruje w stronę Twojej witryny, zatrzyma się na niej i wpłynie na decyzję o wejściu do środka. Oto trzy sposoby na zwiększenie liczby zakupów spontanicznych w Twoim sklepie z pomocą lamp LED.
projekt i realizacja oświetlenia Lumiverso: Kontigo

OSTRE, PRECYZYJNE ŚWIATŁO

Ten element pozwoli Ci jednoznacznie zaznaczyć na ekspozycji obecność konkretnego produktu lub zestawu na manekinie. Oprawy soczewkowe (technologia kontrastowa) dają wyróżniające, intensywne światło, precyzyjnie oświetlające obiekt z pominięciem tła. Podczas gdy inne reflektory zawsze emitują jakąś ilość światła rozproszonego, LEDy w oprawach soczewkowych tworzą widowiskowy kontrast bez efektu halo (charakterystycznej aureoli za produktem stanowiącej niekontrolowane oświetlenie otoczenia obiektu). Dzięki temu skutecznie przykuwają wzrok Klienta i zatrzymują go na produkcie na dłużej. Więcej o technologii kontrastowej możesz przeczytać tutaj.
Projekt i realizacja oświetlenia Lumiverso: Douglas

WĄSKI KĄT

Według ekspertów marki Philips, najatrakcyjniejsze dla oka Klientów jest światło emitowane w wiązce światła węższej niż 18°. Ale kierunek i kąt padania światła również ma niebagatelne znaczenie dla przykuwania uwagi gości przechadzających się po korytarzach galerii handlowej. Najbardziej dramaryczny efekt dają oczywiście wiązki światła padające z góry, ale efektem ubocznym są wtedy zazwyczaj bardzo silne cienie, zakłócające pełny obraz. Znacznie lepiej sprawdzają się na witrynach wąskie wiązki światła punktowego skupione w oprawach oświetlających obiekt z boku. Stosując wąski kąt i umieszczając źródła światła na bokach witryny, masz pewność, że kontrast nie tylko przykuwa uwagę, ale tworzy też dynamiczny, trójwymiarowy obraz.
Projekt i realizacja oświetlenia Lumiverso: Cropp

WYSOKIE NASYCENIE KOLORÓW

Tak jak pierwsze dwa elementy odpowiadają za przykuwanie uwagi kontrastem, tak trzeci ma za zadanie uwypuklić kolory i wzbudzić zachwyt. Pomogą Ci to osiągnąć diody o podbitym spektrum, czyli oświetlenie, które sprawia, że biel jest jaśniejsza, czerń głębsza a kolor żywszy niż na sąsiedniej witrynie. Są najlepszym narzędziem promocji kolorowych kolekcji wiosennych, ale stanowią też świetne wsparcie dla visual merchandisignerów, których zadaniem jest uatrakcyjnić witrynę z odzieżą wizytową, np. garniturami, gdzie olśniewająca biel koszuli i głębokie granaty marynarek powinny mówić same za siebie. O tym, jak działa ten rodzaj oświetlenia, możesz przeczytać więcej w tym artykule.
Projekt i realizacja oświetlenia Lumiverso: Hexeline

STAŃ DO WALKI O KLIENTA

W czasach, gdy ceny, wygląd i jakość produktów w konkurencyjnych sklepach są do siebie zbliżone, to sposób prezentacji asortymentu może mieć największe znaczenie dla Klienta. Zwłaszcza takiego, który przekraczając próg galerii handlowej pozwala sobie na podjęcie decyzji zakupowej pod wpływem impulsu. Możesz mieć wpływ na to, czy nabierze ochoty, by wejść właśnie do Twojego sklepu a my możemy Ci w tym pomóc. Napisz do nas i umów się na bezpłatne demo możliwości oświetlenia Lumiverso.