Ustawianie opraw

To najważniejszy element w realizacji oświetlenia

DLACZEGO JEST TO TAKIE WAŻNE

Dominujące oświetlenie w branży Retail to reflektory o kącie świecenie poniżej 35 stopni dlatego niezbędną czynnością dla uzyskania efektu porównywalnego z projektem jest precyzyjne rozmieszczenie oraz ukierunkowanie każdego punktu świetlnego.

CZYM JEST PROCES USTAWIANIA OPRAW

Instalacja opraw oświetleniowych odbywa się na początkowych etapach realizacji wykończenia (remontu) sklepu. Ze względu na brak umeblowania oraz zatowarowania praktycznie nie ma możliwości prawidłowego ukierunkowania reflektorów. Praca instalatorów sprowadza się zatem głównie do montażu oraz uruchomienia oświetlenia w lokalu. Aby osiągnąć efekt zgodny z projektem należy precyzyjnie ustawić każdą oprawę.

KIEDY NALEŻY USTAWIAĆ OŚWIETLENIE

Optymalny czas to moment, w którym sklep jest przygotowany do pierwszego otwarcia - towar jest rozmieszczony, dekoracje znajdują się na swoich miejscach oraz nie ma w lokalu zbędnych elementów - np. kartonów z towarem. W praktyce okres ten trwa zazwyczaj mniej niż 24h. Prace związane z uruchomieniem nowej placówki prowadzone są zazwyczaj do ostatniej chwili.

JAK TO ROBIMY

Regulacja kierunku świecenia opraw z pozoru wydaje się prostą sprawą. W praktyce jednak jest to czynność wymagająca wiedzy i doświadczenia. Prawidłowo ustawione oprawy oświetlają ekspozycję jednocześnie nie oślepiając klientów oraz pracowników. Finalny wygląd sklepu często nieznaczne odbiega od pierwotnych planów. Zmiany projektowe w zakresie rozmieszczenia mebli oraz asortymentu uwzględniane są podczas ustawiania oświetlenia. W tym czasie nasza ekipa techniczna wprowadza niezbędne korekty.