• Salon Red is Bad, Warszawa
    Realizacja
    Red is Bad
  • Salon Red is Bad, Warszawa
  • Salon Red is Bad, Warszawa
  • Salon Red is Bad, Warszawa

Salon Red is Bad, Warszawa

16.05.2016


Klient

Red is Bad to zespół młodych ludzi, którzy projektują kolekcje utrzymane w tematyce patriotycznej oraz wolnościowej. Unikalna odzież jest kierowana zarówno do młodych, jak i starszych osób. Marka cały czas się rozwija o czym świadczy otwarcie pierwszego, stacjonarnego sklepu w Warszawie.

Realizacja

Każdy salon firmowy opowiada jakąś historię, do której chce zaprosić grono zainteresowanych klientów. Dlatego rola oświetlenia w tego rodzaju pomieszczeniach jest kluczowa. Przede wszystkim światło powinno być integralną częścią aranżacji, ożywiać atmosferę i podkreślać asortyment. W takich tematycznych pomieszczeniach istotna jest również gra kontrastów, wymagająca dostosowania odpowiedniej barwy światła, która podkreśli wyjątkowy charakter wnętrza. Warto również pamiętać, że rodzaj zamontowanych opraw nie powinien negatywnie wpływać na delikatny materiał projektów.

Taki efekt pomoże uzyskać tylko technologia LED. Jej zaletom zaufała marka Red is Bad, która otwierała swój stacjonarny salon firmowy w Warszawie. Wnętrze sklepu jest utrzymane w bardzo ciekawej i odważnej stylistyce, dlatego naszym zadaniem było dopasowanie takich produktów, które podkreślają ten nietuzinkowy klimat i nie będą gryzły się z elementami dekoracyjnymi. Wybór padł na dwa rodzaje produktów. Na sali sprzedaży zostały zamontowane oprawy Led Track Light 40W, których zaletą jest dostosowanie się do ewentualnej zmiany ekspozycji. Natomiast w przymierzalniach wykorzystaliśmy oprawy Downlight TLD6 o mocy 26W, które eliminują efekt olśnienia. Ponadto oprawy idealnie współpracują z lampami zamontowanymi przez klienta i tworzą nie tylko wspólny efekt oświetleniowy, ale również dekoracyjny.

Efekt

Zamontowane oprawy bardzo korzystnie wpłynęły na charakter wnętrza. Są spójną częścią marki i podkreślają wszystkie walory asortymentu. Ponadto na małej powierzchni o wymiarach 31,06 m2, uzyskaliśmy średnie natężenie 791lx przy poborze zaledwie 1,68kWh. Taki efekt zdecydowanie wpłynie na obniżenie kosztów za energię i pozwoli skupić się właścicielom marki na tym co jest dla nich najważniejsze, czyli na tworzeniu unikalnych projektów, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów.

Zapoznaj się z systemami Lumiverso