• Salon Pako Lorente Woman, Wrocław
    Realizacja
    Pako Lorente Woman

Salon Pako Lorente Woman, Wrocław

16.05.2016


Klient

PAKO LORENTE  to marka specjalizująca się przede wszystkim w produkcji koszul wizytowych, dzięki czemu stała się liderem na rynku polskim w tej dziedzinie. Od 5 lat firma skrupulatnie poszerza swój asortyment oferując nie tylko szeroką gamę kolorystyczną koszul wizytowych, ale również niepowtarzalne wzory krawatów. Dodatkowo odpowiadając na potrzeby klientów, poszerzyło asortyment o męskie obuwie, garnitury, marynarki, kurtki, swetry, bezrękawniki, kamizelki ślubne, paski, spinki i szaliki. Firma gwarantuje najwyższą jakość materiałów, a jej projektanci płynąc wraz nurtem światowej mody są twórcami niepowtarzalnego stylu i elegancji już nie tylko na naszym rynku. Od lat wokół marki skupia się grupa wiernych klientów, która wciąż się powiększa poprzez dynamicznie rozwijającą się sieć sprzedaży.

Realizacja

Wbrew pozorom właściwe oświetlenie sklepu odzieżowego odgrywa kluczową rolę. Jest bardzo ważnym elementem w budowaniu strategii wizerunkowej. To ono oświetla ekspozycje sklepu i prezentuje ofertę. Odpowiednie światło zawsze zaprosi klientów do środka i będzie niezbędną pomocą przy zakupach. Jednak przy wyborze odpowiedniego oświetlenia należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim wybór oświetlenia do sklepu odzieżowego nie powinien być przypadkowy. Warto postawić na takie oprawy, które bez problemu dopasują się do zmiany ekspozycji i nie będą generować wysokich rachunków za energię lub częsty serwis. Drugą ważną kwestią jest odpowiednia barwa światła, która powinna być inna dla sklepu z odzieżą sportową, młodzieżową i inna dla butiku, w którym dominują stylowe kroje i fasony. W pierwszym przypadku barwa światła powinna akcentować dynamikę kolekcji i kolory prezentowanych ubrań. Z kolei jeśli chodzi o eleganckie kolekcje, barwa światła przede wszystkim powinna podkreślać unikalny styl i charakter kolekcji i odróżniać ją na tle pozostałych sklepów sieciowych. Przy montażu warto również pamiętać o zachowaniu prawidłowej odległości źródła światła, tak by nie dopuścić do prześwietlenia lub niedoświetlenia ekspozycji. Taki błąd może odstraszać klientów i negatywnie wpłynąć na sprzedaż. A zatem jakie oświetlenie idealnie spełnia swoją rolę? Większość ekspertów do spraw oświetlenia zgodzi się z nami, że najlepsza technologia spełniające te wszystkie warunki to technologia LED. Światło LED jest jednym z głównych elementów w tworzeniu strategii wizerunkowej branży odzieżowej.

Efekt

Zamontowane oprawy bardzo korzystnie wpłynęły na charakter wnętrza. Są spójną częścią marki i podkreślają wszystkie walory asortymentu. Ponadto na powierzchni o wymiarach 46,65 m2, uzyskaliśmy średnie natężenie 1927lx przy poborze zaledwie 1,74kWh. Taki efekt zdecydowanie wpłynie na obniżenie kosztów za energię i pozwoli skupić się właścicielom marki na tym co jest dla nich najważniejsze, czyli na tworzeniu unikalnych projektów, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów.

Zapoznaj się z systemami Lumiverso