• Oświetlenie sklepowe
    Realizacja
    Molton
  • Molton, Poznań
  • Molton, Poznań
  • Molton, Poznań

Salon Molton, Poznań

16.05.2016


Klient

MOLTON to polska firma produkująca elegancką odzież damską. Od czasu powstania w 1989 roku proponuje klientkom ubrania najwyższej jakości. Przez wiele lat firma zdobyła niezbędne doświadczenie, by móc odpowiadać na potrzeby nawet najbardziej wymagających kobiet.

Dzisiaj firma MOLTON, to sieć salonów firmowych, franczyzowych oraz stoiska brandowe. Wszystkie salony firmowe mają ujednolicony wystrój, charakter i klimat, a także specjalnie wyselekcjonowaną i przeszkoloną kadrę sprzedawców.

Realizacja

Wbrew pozorom właściwe oświetlenie sklepu odzieżowego odgrywa kluczową rolę. Jest bardzo ważnym elementem w budowaniu strategii wizerunkowej. To ono oświetla ekspozycję sklepu i prezentuje ofertę. Odpowiednie światło zawsze zaprosi klientów do środka i będzie niezbędną pomocą przy zakupach. Jednak przy wyborze odpowiedniego oświetlenia należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim wybór oświetlenia do sklepu odzieżowego nie powinien być przypadkowy. Warto postawić na takie oprawy, które bez problemu dopasują się do zmiany ekspozycji i nie będą generować wysokich rachunków za energię lub częsty serwis. Drugą ważną kwestią jest odpowiednia barwa światła, która powinna być inna dla sklepu z odzieżą sportową, młodzieżową i inna dla butiku, w którym dominują stylowe kroje i fasony. W pierwszym przypadku barwa światła powinna akcentować dynamikę kolekcji i kolory prezentowanych ubrań. Z kolei jeśli chodzi o eleganckie kolekcje, barwa światła przede wszystkim powinna podkreślać unikalny styl i charakter kolekcji i odróżniać ją na tle pozostałych sklepów sieciowych. Przy montażu warto również pamiętać o zachowaniu prawidłowej odległości źródła światła, tak by nie dopuścić do prześwietlenia lub niedoświetlenia ekspozycji. Taki błąd może odstraszać klientów i negatywnie wpłynąć na sprzedaż. A zatem jakie oświetlenie idealnie spełnia swoją rolę? Większość ekspertów do spraw oświetlenia zgodzi się z nami, że najlepsza technologia spełniające te wszystkie warunki to technologia LED. Światło LED jest jednym z głównych elementów w tworzeniu strategii wizerunkowej branży odzieżowej.

Efekt

Tego rodzaju rozwiązanie wpłynęło bardzo pozytywnie na wizerunek salonu. Dzięki dopasowaniu odpowiedniego rodzaju oświetlenia udało się podkreślić stylowy i elegancki charakter wnętrza. Warto również dodać, że tego rodzaju oprawy to 80% oszczędności na energii w stosunku do opraw halogenowych. Uzyskany efekt to średnie natężenie światła na poziomie 2012lx przy poborze 1,21kWh. Salon Molton zyskał nie tylko na swojej atrakcyjności, ale poprawił się również komfort pracowników oraz Klientów. A nowoczesne oświetlenie przyciąga do sklepu coraz więcej klientek, dając im to co wszystkie miłośniczki mody lubią najbardziej, radość zakupów!

Zapoznaj się z systemami Lumiverso
  • Produkty, które wykorzystaliśmy
  • 12W/18W/28W/35W LED Pull Out Downlight