• Salon La Vantil, Galeria Orkana, Lublin
    Realizacja
    La Vantil
  • Salon La Vantil, Galeria Orkana, Lublin
  • Salon La Vantil, Galeria Orkana, Lublin
  • Salon La Vantil, Galeria Orkana, Lublin

Salon La Vantil, Galeria Orkana, Lublin

16.05.2016


Klient

Marka La Vantil wiedzie prym wśród sklepów, które posiadają największy wybór bielizny damskiej oraz męskiej. Butik w swojej ofercie posiada również szeroki wybór, rajstop, szlafroków oraz piżam. W bogatej ofercie marki nie zabrakło polskich producentów między innymi: AVA, Czaia, Nipplex, Kinga, Henderson oraz Cornette. Atrakcyjność oferty podkreśla również nieograniczoną ilość wzorów i rozmiarów rozmieszczonych na dużej przestrzeni. Obecnie w Polsce jest dostępnych 21 salonów w między innymi miastach takich jak: Wrocław, Rzeszów, Lublin oraz Nowy Targ.

Realizacja

W sklepach z bielizną najważniejsze jest by klient czuł się komfortowo i z chęcią do niego wracał. Istotną kwestią w kreacji takiego miejsca jest kwestia doboru oświetlenia, które zapewni odpowiedni klimat podczas zakupów i zaprezentuje szeroki asortyment. Warto zatem zastosować taką aranżacje świetlną, która wyróżni miejsce na tle innych sklepowych witryn i zaprosi klienta do wejścia do środka. Dlatego też dobre światło jest nieocenionym kompanem w kwestii stymulowania sprzedaży. Jak działa ta magia? Wystarczy pamiętać o kilku ważnych elementach. Pierwszą zasadą jest dobór właściwego oświetlenia ogólnego oraz pomocniczego, które będzie odpowiadało za kreacje wizerunku. W obu tych przypadkach światło powinno być dostosowane do infrastruktury sufitu, wysokości i szerokości lokalu oraz charakteryzować się odpowiednią barwą i natężeniem światła. Należy wiedzieć, że prześwietlone lub niedoświetlone miejsca w żadnym wypadku nie zachęcą nikogo do zapoznania się z ofertą. Oświetlenie nie powinno generować też zbyt dużej ilości ciepła, a co za tym idzie nie narażać na nadmierne straty finansowe, związane z eksploatacją. Rozwiązaniem, które pozwoli zrealizować te wszystkie elementy jest technologia LED. Naszym Klientem, który postanowił zaczarować swoje wnętrze był Salon La Vantil, który zmieniał oświetlenie w swoim butiku w Galerii Orkana w Lublinie.

Cechą charakterystyczną lokalu była dosyć duża powierzchnia, na której asortyment sklepu został rozmieszczony na podwieszanych półkach, przy ścianie oraz na dodatkowych, niskich regałach i wieszakach ustawionych na podłodze. Ciekawym elementem wystroju jest również kolorystyka wnętrza. Kolorem przewodnim jest ciemnoszary oraz biały. Takie zestawienie barw bardzo dobrze współgra z oferowanym towarem. Dlatego ważne było dobranie odpowiedniego oświetlenia, które podkreśli wszystkie walory lokalu. Wybór padł na oprawy LED Track Light 40W marki Ledionopto, które z powodzeniem zastępują oprawy metalohalogenowe 70W. Zaletą oprawy jest stabilna praca oraz utrzymanie temperatury barwowej. Ponadto okres bezawaryjnej pracy jest znacznie dłuższy w stosunku do tradycyjnych systemów oświetleniowych. Oprawa posiada również opcję wpięcia jej w szynoprzewód oraz ustawienia odpowiedniej fazy, z której zasilanie będzie pobierane. Dzięki temu w butiku udało się podświetlić każdy ważny element, który przyciągnie uwagę klienta. W przyszłości ułatwi to również modyfikacje układu oświetlenia przy ewentualnej zmianie ekspozycji. Oprawy dzięki białej kolorystyce idealnie wpasowały się w klimat wystroju wnętrza.

Efekt

Oświetlenia bardzo korzystnie wpłynęło nie tylko na wizerunek butiku, ale poprawił się również komfort pracy personelu. W sklepie pracują specjalistki od Brafttingu, które potrzebują szybkiego dostępu do wszystkich modeli z rozmiarami. Odpowiednie światło oświetla cały asortyment, dzięki temu obsługa jest dużo szybsza, a to również przyciąga klientów. Kolejnym atutem było również uzyskanie 40% oszczędności energii w stosunku do opraw metalohalogenowych. Rezultat? Duża ilość światła na dużej powierzchni przy znacznym ograniczeniu kosztów użytkowania.

Zapoznaj się z systemami Lumiverso