• Salon Kastor, Łódź
    Realizacja
    Kastor
  • Salon Kastor, Łódź
  • Salon Kastor, Łódź
  • Salon Kastor, Łódź
  • Salon Kastor, Łódź

Salon Kastor, Łódź

16.05.2016


Klient

Kastor jest producentem koszul męskich i konfekcji damskiej. Zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją odzieży. Świadczy usługi w zakresie przeszyć dla firm zagranicznych i polskich. Jest właścicielem marek odzieżowych: Kastor i Senso.

Marka Kastor obecna jest na rynku krajowym od 1990 roku; chociaż historia Firmy – to prawie 50 lat tradycji i doświadczeń w branży odzieżowej.

Kastor jest laureatem wielu nagród zdobytych przez produkty Firmy, jak i przez samą Firmę, m.in:

  • Teraz Polska – Godło Promocyjne XI i XXI edycji Konkursu – 2001 i 2011
  • Przedsiębiorstwo Fair Play 2000 – 2011.

Realizacja

Wbrew pozorom właściwe oświetlenie sklepu odzieżowego odgrywa kluczową rolę. Jest bardzo ważnym elementem w budowaniu strategii wizerunkowej. To ono oświetla ekspozycje sklepu i prezentuje ofertę. Odpowiednie światło zawsze zaprosi klientów do środka i będzie niezbędną pomocą przy zakupach. Jednak przy wyborze odpowiedniego oświetlenia należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim wybór oświetlenia do sklepu odzieżowego nie powinien być przypadkowy. Warto postawić na takie oprawy, które bez problemu dopasują się do zmiany ekspozycji i nie będą generować wysokich rachunków za energię lub częsty serwis. Drugą ważną kwestią jest odpowiednia barwa światła, która powinna być inna dla sklepu z odzieżą sportową, młodzieżową i inna dla butiku, w którym dominują stylowe kroje i fasony. W pierwszym przypadku barwa światła powinna akcentować dynamikę kolekcji i kolory prezentowanych ubrań. Z kolei jeśli chodzi o eleganckie kolekcje, barwa światła przede wszystkim powinna podkreślać unikalny styl i charakter kolekcji i odróżniać ją na tle pozostałych sklepów sieciowych. Przy montażu warto również pamiętać o zachowaniu prawidłowej odległości źródła światła, tak by nie dopuścić do prześwietlenia lub niedoświetlenia ekspozycji. Taki błąd może odstraszać klientów i negatywnie wpłynąć na sprzedaż. A zatem jakie oświetlenie idealnie spełnia swoją rolę? Większość ekspertów do spraw oświetlenia zgodzi się z nami, że najlepsza technologia spełniające te wszystkie warunki to technologia LED. Światło LED jest jednym z głównych elementów w tworzeniu strategii wizerunkowej branży odzieżowej.

Efekt

Realizacja przyniosła zamierzony rezultat. Wnętrze jest dynamiczne i przestronne, zadbaliśmy o doświetlenie każdego elementu ekspozycji. Ponadto dopasowanie odpowiedniej barwy światła 3000K, podkreśla charakter miejsca. Na powierzchni 46,18 m2, świeci teraz 27 opraw typu L2 Track Light, które przyczyniły się również do uzyskania korzyści oszczędnościowych. Udało nam się uzyskać średnie natężenie 1940lx przy poborze 1,20kWh. Taki efekt pozwolił uzyskać w pełni oświetlone i atrakcyjne miejsce, które daje klientom pełną satysfakcję z zakupów.

Zapoznaj się z systemami Lumiverso