• Oświetlenie sklepu Hexeline w Warszawie, przy użyciu opraw Track Light L2 3000K
    Realizacja
    Hexeline
  • Hexeline, Warszawa
  • Hexeline, Warszawa
  • Hexeline, Warszawa

Salon Hexeline, Warszawa

16.05.2016


Klient

Hexeline to marka będąca liderem odzieży ekskluzywnej. Firma została założona w 1981 roku w Łodzi przez Halinę Zawadzką i do dziś cieszy się uznaniem kobiet, ceniących sobie elegancje i niepowtarzalność wykonania. Dlatego cechą charakterystyczną marki jest przede wszystkim jakość i bogactwo królowych tkanin, takich jak wełna, bawełna oraz jedwab. Dzięki tak nietuzinkowemu podejściu do projektów marka Hexeline jest rozpoznawalna również w Pradze oraz Moskwie.

Realizacja

Wbrew pozorom właściwe oświetlenie sklepu odzieżowego odgrywa kluczową rolę. Jest bardzo ważnym elementem w budowaniu strategii wizerunkowej. To ono oświetla ekspozycje sklepu i prezentuje ofertę. Odpowiednie światło zawsze zaprosi klientów do środka i będzie niezbędną pomocą przy zakupach. Jednak przy wyborze odpowiedniego oświetlenia należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim wybór oświetlenia do sklepu odzieżowego nie powinien być przypadkowy. Warto postawić na takie oprawy, które bez problemu dopasują się do zmiany ekspozycji i nie będą generować wysokich rachunków za energię lub częsty serwis. Drugą ważną kwestią jest odpowiednia barwa światła, która powinna być inna dla sklepu z odzieżą sportową, młodzieżową i inna dla butiku, w którym dominują stylowe kroje i fasony. W pierwszym przypadku barwa światła powinna akcentować dynamikę kolekcji i kolory prezentowanych ubrań. Z kolei jeśli chodzi o eleganckie kolekcje, barwa światła przede wszystkim powinna podkreślać unikalny styl i charakter kolekcji i odróżniać ją na tle pozostałych sklepów sieciowych. Przy montażu warto również pamiętać o zachowaniu prawidłowej odległości źródła światła, tak by nie dopuścić do prześwietlenia lub niedoświetlenia ekspozycji. Taki błąd może odstraszać klientów i negatywnie wpłynąć na sprzedaż. A zatem jakie oświetlenie idealnie spełnia swoją rolę? Większość ekspertów do spraw oświetlenia zgodzi się z nami, że najlepsza technologia spełniające te wszystkie warunki to technologia LED. Światło LED jest jednym z głównych elementów w tworzeniu strategii wizerunkowej branży odzieżowej. Klientem, który docenił zalety oświetlenia LED, była firma Hexeline, która postanowiła oświetlić naszą technologią swój nowy salon w Centrum Handlowym Atrium Coperrnicus w Toruniu.

Aby zaprezentować styl wnętrza i pokazać jego najmocniejsze atuty należało zastosować takie oświetlenie, które to podkreśli. Tutaj idealnie zdały egzamin oprawy LED L2 Track Light 40W o ciepłej barwie światła 3000K. Tego rodzaju oprawa jest idealnym zamiennikiem opraw metalohalogenowych 70W. Zaletą tego produktu jest dostarczanie ekwiwalentnej ilości światła przy ograniczonym zapotrzebowaniu na energię. Oprawy LED produkują również znacznie mniej ciepła. Ogromną zaletą tego rodzaju oświetlenia jest również wydłużenie okresów pracy bezawaryjnej oraz stabilność parametrów pracy zwłaszcza w zakresie utrzymania temperatury barwowej. Czarne wykonanie oprawy idealnie wkomponowały się w kolorystykę infrastruktury sufitu.

Efekt

Projekt zdecydowanie podkreślił kolorystkę wnętrza i jego całkowicie nowy wystrój. W salonie panuje teraz przyjazny klimat, który przede wszystkim kojarzy się z kobiecą garderobą. Oświetlenie skupia się głównie na asortymencie rzucając ciepły blask na lny, satyny i jedwabie. Światło we wnętrzu pokazuje wszystkie jego najważniejsze elementy, ladę kasjerską, drogę do przymierzalni oraz część z najnowszą kolekcją. Efekt jaki nam się udało uzyskać to średnie natężenie na poziomie 1400lx przy całkowitym poborze energii 1,4kWh! Salon cieszy się teraz klimatyczną nowoczesną aranżacją świetlną, która podkreśla każdy detal wyjątkowych kolekcji Hexeline.

Zapoznaj się z systemami Lumiverso