• Drogeria Sekret Urody, Rzeszów
    Realizacja
    Sekret Urody
  • Drogeria Sekret Urody, Rzeszów
  • Drogeria Sekret Urody, Rzeszów
  • Drogeria Sekret Urody, Rzeszów

Drogeria Sekret Urody, Rzeszów

16.05.2016


Klient

Drogeria Sekret Urody należy do ogólnopolskich sieci drogerii, która skupia pod swoim logiem niezależne drogerie. Sklepy firmowe oferują bogatą ofertę produktów pielęgnacyjnych oraz kosmetyków, które pochodzą od regionalnych producentów. Na półkach można znaleźć między innymi kosmetyki producentów, takich jak: Eveline Cosmetics, Lirene, Bielenda, Soraya, Delia Cosmetics czy też Celia Woman. Drogerie Sekret Urody posiadają ponad 180 sklepów w całej Polsce.

Realizacja

Przy prowadzeniu drogerii należy pamiętać, że nie tylko bogata oferta i atrakcyjne promocje przyciągną klienta i zachęcą go do zakupu produktów. Bardzo ważnym elementem w budowaniu strategii wizerunkowej zarówno w sieciowej, jak i w mniejszej drogerii, jest wybranie i zamontowanie odpowiedniego oświetlenia. Przy wyborze warto zdecydować się na białą barwę światła, która rzuci naturalny blask na kosmetyki. W dodatku tego rodzaju barwa daje odczucie świeżości i naturalności, a takie cechy najlepiej podkreślają charakter kosmetyków. Aby uczynić drogerię atrakcyjną dla klienta i wyróżnić ją na tle innych marek, warto jest zainwestować w oświetlenie LED, które pozwoli uzyskać pożądaną barwę oraz wprowadzi wiele zmian, stając się przy tym kluczowym partnerem w biznesie.
Jednym z klientów, który zdecydował się na modernizacje oświetlenia była Drogeria Sekret Urody, który otwierał swój sklep w Galerii w Rzeszowie.

Nasz klient przejął lokal po Perfumerii Douglas, dlatego priorytetem było dla nas dobranie takiego oświetlenia, który odda nowoczesny charakter wnętrza, częściowo wykorzystując zastaną infrastrukturę techniczną (otwory w suficie). W tym przypadku wybraliśmy trzy rodzaje opraw. W projekcie została wykorzystana również taśma dekoracyjna LED.

Na zewnętrznej części sufitu zostały zamontowane oprawy Robot 40W, są to jedyne na rynku oprawy typu „pull out”, które posiadają regulowana głowicę o wychyle 360 stopni. Dzięki konstrukcji oprawy mogą służyć jako downlight lub jako reflektor z wybranym ustawieniem z jakim ma padać światło. Przy tym projekcie zastosowana oprawa pełni rolę reflektora, rzucając światło na półki z produktami, które znajdują się przy ścianach. Na pozostałej części sufitu zostały zamontowane oprawy Downlight TLD 26W, które eliminują efekt olśnienia oraz oprawy Downlight TLSD 26W, które podobnie jak TLD są funkcjonalnym zamiennikiem opraw CFL 2x26W. Ich zadaniem jest oświetlenie ścian pod szerokim kątem. Posiadają również ładną barwę światła oraz niską i lekką obudowę. Elementem przykuwającym uwagę jest także taśma dekoracyjna, która może świecić dowolną barwą, a pożądany efekt uzyskujemy za pomocą jednego przycisku na pilocie. Dlaczego zostały wybrane akurat te produkty? Przede wszystkim ich wspólną cechą jest idealnie biała neutralna barwa światła o wysokim wskaźniku oddawania barw (Ra >80). Dodatkowo podczas pracy, oprawy nie wytwarzają ciepła tak jak oprawy metalohalogenowe, dlatego nie ma obaw, że mogą negatywnie wpłynąć na kosmetyki, które źle znoszą wysokie temperatury np. lakiery do paznokci, szminki lub podkłady. Kolejną istotną cechą jest kolorystyka, biała struktura oprawy idealnie wkomponowała się w jasny klimat pomieszczenia, stając się jego integralną częścią.

Efekt

Dzięki naszej realizacji klient uzyskał jasne i ciekawe miejsce zarówno pod względem sprzedażowym, jak i wizerunkowym. Uzyskana barwa światła idealnie integruje się z identyfikacją wizualną marki. Białe i niebieskie oświetlenie oddaje kolorystykę logotypu. Co więcej zostały oświetlone równomiernie wszystkie punkty w drogerii, tworząc przy tym jasny i przejrzysty komunikat dla klienta, który dużo szybciej znajdzie interesujący go produkt, a dzięki doświetleniu produktów przy kasie skusi się również i na taką ofertę.

Zamontowane oprawy wpłynęły również korzystnie na obniżenie kosztów eksploatacji. Oprawy charakteryzują się bezawaryjną pracą, a to znacznie ogranicza koszty serwisu. Jednak najbardziej cieszy nas fakt, że udało nam się uzyskać średnie natężenie na poziomie 900 lx przy poborze zaledwie 2kWh. Efekt? Pięknie oświetlone, jasne wnętrze oraz prestiżowy wizerunek, który ma realny wpływ na wyniki sprzedażowe.

Zapoznaj się z systemami Lumiverso