• Butik Olika, Kielce
    Realizacja
    Olika
  • Butik Olika, Kielce
  • Butik Olika, Kielce
  • Butik Olika, Kielce

Butik Olika, Kielce

16.05.2016


Klient

Marka Olika to sieć sklepów z damską odzieżą dla Pań w przedziale wiekowym 15-40 lat. Asortyment charakteryzuje przede wszystkim niepowtarzalny styl oraz wygoda. Dzięki umiejętności przewidywania najnowszych trendów, w sklepach zawsze można znaleźć najnowsze kolekcje, które nawiązują do nowoczesnej elegancji oraz dziewczęcego stylu. W ofercie marki znajdują się również modne akcesoria: paski, czapki oraz szeroki wybór toreb. Obecnie na terenie Polski znajdują się 33 salony.

Realizacja

Właściwe oświetlenie w butiku z odzieżą nie powinno pełnić swojej tradycyjnej roli, ale aktywnie wspierać sprzedaż, podkreślając wszystkie atuty asortymentu. Zatem dobór oświetlenia w takim sklepie nie powinien być przypadkowy. Odpowiednie oświetlenie musi pomagać klientowi rozróżniać nawet najbardziej zbliżone do siebie kolory oferowanych ubrań, eksponować najnowsze promocje i tworzyć przyjazną atmosferę. Ważne jest również, aby barwa światła była spójna z komunikacją marki. W butikach, gdzie motywem przewodnim jest odzież dla młodych, aktywnych osób, barwa światła powinna być biała. Tego rodzaju barwa nie tylko podkreśla kolor materiałów, ale ma również pozytywny wpływ na klienta, poprawia jego nastrój i przyciąga uwagę. Taki efekt można uzyskać dzięki technologii LED, która świetnie dopasowuje się do wielu pomieszczeń handlowych.

Klientem, który postanowił przejść na oświetlenie LED, była marka Olika, która przeprowadziła modernizacje oświetlenia w Galerii Korona w Kielcach. W projekcie wykorzystaliśmy dwa rodzaje opraw: Robot Light 40W, która jest idealnym zamiennikiem oprawy metahalogenowej 70W oraz Downlight TLD6, które z kolei z sukcesem zamieniają oprawy CFL 2X26W. Zamontowane oprawy zostały wybrane w barwie 4000K, która doskonale komponuje się z barwą światła lamp, które były wcześniej zamontowane przez klienta.

Efekt

Nowe źródło światła powiększyło optycznie przestrzeń i rozjaśniło wnętrze. Odpowiednia barwa światła pozwala dokładnie rozróżnić kolory i podkreślić elementy najnowszej kolekcji. Taki efekt zdecydowanie wpływa na zainteresowanie klientek i wyróżnia sklep na tle pozostałych witryn w Galerii Korona. Na powierzchni 45 m2 uzyskaliśmy średnie natężenie 1413lx przy poborze 1,57W. Efekt? To jasne przejrzyste wnętrze, nowy prestiżowy wizerunek oraz szereg oszczędności wpływających na rozwój sprzedaży.

Zapoznaj się z systemami Lumiverso