• Butik Mayo Chix, Lublin
    Realizacja
    Mayo Chix
  • Butik Mayo Chix, Lublin
  • Butik Mayo Chix, Lublin
  • Butik Mayo Chix, Lublin
  • Butik Mayo Chix, Lublin

Butik Mayo Chix, Lublin

16.05.2016


Klient

Marka Mayo Chix istnieje na rynku od 1989 roku, a jej główna siedziba znajduje się w Budapeszcie. Od tego momentu firma cały czas poszukuje najnowszych trendów w modzie by swoimi kolekcjami zainteresować jak największe grono kobiet. Celem marki jest tworzenie takich kolekcji, które zainspirują szaloną optymistkę, jak i rozważną romantyczkę.

Realizacja

Istnieje powszechne przekonanie, że aby sklep był atrakcyjny wystarczy bogata oferta oraz pomocny i zawsze zorientowany personel. W tym stwierdzeniu jest sporo racji, ale warto pamiętać, że konkurencja, tak jak licho nie śpi i w dobie świątyń konsumpcjonizmu, jakimi są galerie handlowe będzie walczyć o klienta wyciągając z rękawa wszystkie marketingowe chwyty. Dlatego jak sobie pomóc by wyróżnić swój sklep na tle innych? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy „zatrudnić” jeszcze jednego pracownika, który stanie się nie tylko rezydentem wnętrza, ale również będzie cichym przewodnikiem klienta. Odpowiednie oświetlenie butiku wyeksponuje wszystkie jego walory, nasyci wnętrze odpowiednią barwą. Sprawi, że sklep stanie się ciekawym miejscem dla klientów. Decydując się na właściwy wybór opraw powinno się przestrzegać jednak kilku zasad. Przede wszystkim należy pamiętać, że światło w sklepie dzielimy na światło ogólne, dominujące w sali sprzedaży oraz akcentujące, montowane często na szynoprzewodach. Stosuje się je w witrynach sklepowych, które pełnią rolę reprezentatywną dla sklepu oraz w sali sprzedaży Zróżnicowanie asortymentu wymaga optymalnego doboru barwy światła, która powinna być dopasowana nie tylko do produktów ale także do atmosfery, którą chcemy uzyskać. Dlatego też warto postawić na taką technologię, która świetnie się sprawdzi na każdej powierzchni. Idealną propozycją jest technologia LED i właśnie taka została zastosowana w Butiku Mayo Chix w galerii handlowej w Lublinie.

Istotnym elementem przy tej realizacji było zapewnienie równomiernego oświetlenia na całej powierzchni sklepu.W tym przypadku wybraliśmy kilka rozwiązań, które na tej powierzchni bardzo dobrze ze sobą współpracują. Pierwszym segmentem oświetleniowym były oprawy kardanowe, w których zastosowaliśmy źródła AR111 o mocy 17W i barwie 2800K. W projekcie zostały wykorzystane również oprawy typu downlight TLD4 (19W) oraz TLD6 (26W), które eliminują efekt olśnienia. Do oświetlenia witryny sklepu zostały wykorzystane oprawy Track Light 40W. Jako dodatkowe wsparcie całego systemu posłużyły uchylne oprawy downlight TD36 (15W), które dają możliwość doświetlenia wybranej ekspozycji.

Efekt

Tego rodzaju rozwiązanie wpłynęło bardzo pozytywnie na wizerunek butiku. Dzięki dopasowaniu odpowiedniego rodzaju oświetlenia udało się podkreślić stylowy i elegancki charakter wnętrza. Warto również dodać, że tego rodzaju oprawy to 80% oszczędności na energii w stosunku do opraw halogenowych. Uzyskany efekt to średnie natężenie światła na poziomie 900lx przy poborze 1,41kWh. Butik Mayo Chix zyskał nie tylko na swojej atrakcyjności, ale poprawił się również komfort pracowników oraz Klientów. A nowoczesne oświetlenie przyciąga do sklepu coraz więcej klientek, dając im to co wszystkie miłośniczki mody lubią najbardziej, radość zakupów!

Zapoznaj się z systemami Lumiverso