• Oświetlenie butiku
    Realizacja
    Concept Story
  • Concept Story, Gliwice
  • Concept Story, Gliwice
  • Concept Story, Gliwice
  • Concept Story, Gliwice

Butik Concept Story, Gliwice

16.05.2016


Klient

„Buy now or cry later”, takie motto głosi nowo otwarty butik Concept Story w Gliwicach. To miejsce, które przyciąga osoby poszukujące pięknych i niepowtarzalnych krojów ubrań, pochodzących tylko z limitowanych edycji. Unikalne kolekcje są tworzone przez młodych, polskich projektantów: Ewa Gol, My Manifesto, My Signatur, Loli-pop, Chocho, Bunny the Star, Paprocki i Brzozowski. Butik Concept Story został otwarty 22 kwietnia 2015 r. i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród swoich klientek.

Realizacja

Każdy butik, który mieści się w ulicznych kamienicach ma swój oryginalny charakter. Są to miejsca z niepowtarzalnym klimatem, których asortyment znacznie się różni od tego, który jest dostępny w galeriach handlowych. Przede wszystkim każdy taki butik to inna historia, której bohaterowie to pasja i miłość do oryginalnych przedmiotów. Dlatego światło w takim miejscu powinno nie tylko budować wizerunek miejsca, ale także posiadać niezwykłą siłę przyciągania. Opowiadać i podkreślać wszystkie elementy opowieści, którą przedstawia tego rodzaju pomieszczenie i zapraszać do środka klientów. Wybierając oświetlenie dla butiku, warto zastanowić nad efektem jaki chcemy uzyskać i co chcemy opowiedzieć. Wśród wielu dostępnych technologii należy zwrócić również uwagę na korzyści, które oferuje nam dana inwestycja. Przede wszystkim oświetlenie nie powinno generować strat i wysokich rachunków za energię elektryczną, a swoją stabilną pracą dbać o wizerunek miejsca. Tego rodzaju korzyści posiada technologia LED, której właściwości docenili twórcy marki Concpet Story w nowo otwartym butiku na ulicy Plebańskiej w Gliwicach.

Wnętrze charakteryzuje kobiecy styl i jasna kolorystyka. Asortyment butiku to przede wszystkim oryginalne, limitowane kolekcje, dlatego naszym zadaniem było przygotowanie takiego projektu, który podkreśli wszystkie aspekty tego miejsca. Zostały zaproponowane dwa rodzaje opraw, które idealnie sprawdzają się na tego typu powierzchniach. Mowa tu o oprawie Track Light L2 45W oraz Track Light L4 o mocy 25W. Cechą wspólną obu opraw jest przede wszystkim ich projekt, w którym radiator został schowany pod aluminiową pokrywą oprawy. Takie podejście pozwoliło na optymalizacje designu termicznego, oprawa się nie przegrzewa, co znacznie wydłuża jej żywotność. Oprawy generują jednolitą barwę światła, utrzymaną w wariancie 4000K. Klient wybrał oprawy w białym kolorze, które idealnie komponują się z aranżacją wnętrza.

Efekt

Oprawy z serii Track Light, dzięki swoim zaletom budują klimat wnętrza. Podkreślają jego delikatny, kobiecy charakter i wyróżniają najważniejsze elementy kolekcji. Dzięki barwie światła o natężeniu 4000K, klientki dużo szybciej zobaczą ofertę butiku i wejdą do środka. Oprawy charakteryzują się bezawaryjną pracą, która ogranicza koszty związane z pracami serwisowymi.

Co więcej dzięki dokładnej analizie i odpowiedniemu dobraniu produktów, udało nam się uzyskać średnie natężenie 1068lx przy poborze zaledwie 1.33 kWh/m2 na powierzchni 45.52m2. Rezultat? To piękne, stylowe i pięknie oświetlone wnętrze, które uzupełnia sukces sprzedażowy twórców marki Concpet Story.

Zapoznaj się z systemami Lumiverso