• TAG HEUER
    Realizacja
    Chrono
  • Butik Chrono, Magnolia Park, Wrocław
  • Butik Chrono, Magnolia Park, Wrocław
  • Butik Chrono, Magnolia Park, Wrocław
  • Butik Chrono, Magnolia Park, Wrocław

Butik Chrono, Magnolia Park, Wrocław

16.05.2016


Klient

Chrono to sieć salonów z zegarkami marek Festina, Frederigue Constant Geneve, Oris oraz słynnego domu mody Nina Ricci. Asortyment cechuje się ponadczasowym wzornictwem zarówno zegarków klasycznych oraz sportowych. Elegancja oraz precyzja wykonania zyskały uznanie na całym świecie. Klienci z Polski mogą odwiedzać salony Chrono w większości Galeriach Handlowych na terenie całego kraju.

Realizacja

Wybór oświetlenia w sklepie z zegarkami, wymaga szczególnych rozwiązań. Produkty są rozmieszczone w gablotach zabezpieczonych szybami, przez co oświetlanie przedmiotów jest dużo trudniejsze. Oświetlenie montowane poza gablotą może utrudniać postrzeganie szczegółów i zaburzać odbiór barw. Dlatego jedynym słusznym rozwiązaniem jest montowanie dodatkowego oświetlenia w tylej lub górnej części gabloty. Montowane oprawy powinny wykluczać efekt olśnienia i oddawać rzeczywiste kształty przedmiotów. W takim przypadku rozwiązanie przynosi technologia LED, która dzięki różnym kształtom i rozmiarom opraw, idealnie się sprawdza na różnego rodzaju powierzchniach handlowych. Zalety te doceniła marka Chrono, która zainstalowała oświetlenie LED w swoim butiku, w Magnolia Park we Wrocławiu. Do oświetlenia asortymentu zostały wykorzystane oprawy Downlight TD20 o mocy 7W, Downlight TD36, Downlight TLSD6, oraz Taśma LED 40-28, która charakteryzuje się taką samą barwą światła 4000K, jak pozostałe źródła światła. Oprawy charakteryzują się również lekką obudową, która nie narusza konstrukcji ścian w gablotach oraz sufitu. Ponadto biała kolorystyka opraw bardzo dobrze komponuje się z aranżacją sklepu, a ich ciekawy design jest spójny z eleganckim stylem marki.

Efekt

Zamontowane oświetlenie pozwoliło wykluczyć efekt olśnienia. Wszystkie elementy ekspozycji zostały odpowiednio oświetlone, a klient dzięki temu dostrzeże wszystkie detale asortymentu. Barwa światła utrzymana w wariancie 4000K, dodaje wnętrzu przejrzystości i podkreśla jego elegancki charakter. Dzięki zastosowaniu technologii LED, poprawił się również komfort pracowników, którzy dzięki właściwemu natężeniu światła mogą nie tylko szybciej znaleźć potrzebny model zegarka, ale dopasować również długość paska czy przeprowadzić drobne prace serwisowe w wybranych modelach, bez nadmiernego obciążania wzroku.

Zapoznaj się z systemami Lumiverso
  • Produkty, które wykorzystaliśmy
  • 11W/16W/22W/28W LED Downlight TLSD8